reklama

Říjnový vzestup důvěry mohl být podle CVVM spojen se specifickou atmosférou spojenou se smrtí a pohřbem Karla Gotta. Důvěra v prezidenta Miloše Zemana klesla oproti říjnu o šest procentních bodů na 50 procent, u vlády o stejný počet bodů na 44 procent, stejnou hodnotu jako v září. Zemanovi předminulý měsíc vyslovilo důvěru 49 procent dotázaných.

U Poslanecké sněmovny klesla důvěra o šest procentních bodů na 34 procent, Senátu o čtyři procentní body na 36 procent. Pokles zaznamenalo CVVM také u důvěry v krajská zastupitelstva (o šest procentních bodů) a hejtmanů (o čtyři procentní body) shodně na 45 procent.

"Hodnoty podílů důvěry a nedůvěry jsou většinou srovnatelné s těmi, které ukázalo šetření v září 2019, výjimku v tomto ohledu tvoří Senát, který je navzdory dílčímu zhoršení hodnocen lépe než v září 2019 a který srovnatelně dobrý výsledek zaznamenal naposledy v únoru a v březnu 2019," uvedlo CVVM.

S politickou situací bylo v říjnu spokojeno 22 procent občanů, tedy stejně jako v září. Nespokojenost vyjadřovalo 40 procent. V průzkumu mezi 2. a 15. listopadem odpovídalo 1015 lidí ve věku od 15 let.

reklama