Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman žádá zrušení či zásadní upravení bezpečnostních kontrol na Hradě

Miloš Zeman, prezident ČR
Miloš Zeman, prezident ČR
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS

Prezident Miloš Zeman žádá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), aby zrušil či zásadně upravil bezpečnostní kontroly na Pražském hradě. Hlava státu je nyní nepovažuje za správné a v souladu se zájmy občanů.

Zeman to dnes Rakušanovi napsal v otevřeném dopise, který je zveřejněn na webu Hradu. Vyjádření ministra vnitra ČTK zjišťuje. Kontroly jsou při vstupu do hradního areálu od léta roku 2016.

"Současnou situaci, kdy jsou návštěvníci nuceni podstupovat prohlídky, i když se jdou třeba jen projít do Královské zahrady nebo Jeleního příkopu, nepovažuji za správnou a v souladu se zájmy občanů. Stejně tak již nelze déle tolerovat znehodnocení historicky cenných prostor Pražského hradu kontrolními stanovišti a zátarasy," napsal Zeman.

Prezidentská kancelář už na konci října informoval o tom, že jedná s policií o zmírnění bezpečnostních kontrol při vstupu do některých částí Hradu.

Témata:  Miloš Zeman Pražský Hrad

Související

Aktuálně se děje

12. května 2025 10:43

Dáda Patrasová se zhroutila. Syn pracuje na tom, aby se dostala z nejhoršího

Od smrti Aničky Slováčkové, která rozesmutnila celé Česko, již uplynul více než měsíc. Bolest je stále přítomna zejména u nejbližších, v rodině ale podle nejnovějších informací došlo k zásadnímu momentu. Jde o Aniččinu maminku Dádu Patrasovou. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy