Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman zatím domů nepůjde, jeho zdravotní stav se zlepšuje

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Hospitalizace exprezidenta Miloše Zemana v pražské Fakultní nemocnici Motol pokračuje. Lékaři v pondělí uvedli, že stav pacienta je stabilizovaný a pozvolna se zlepšuje. Zeman byl již v pátek přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj.

"Operační rány se hojí příznivě, (Zeman) rehabilituje," uvedla mluvčí nemocnice Pavlína Danková pro agenturu ČTK. U pacienta podle jejích slov pokračuje nácvik chůze s oporou, laboratorní výsledky se drží v dobrých parametrech. S propuštěním z nemocnice v řádu dnů se však nepočítá.

Zeman je hospitalizován už déle než týden. Lékaři v pátek uvedli, že někdejší hlava státu byla po operaci, která proběhla předminulý týden ve čtvrtek, několik hodin v umělém spánku. Nyní je při vědomí, orientován a spolupracuje při rehabilitaci.

Exprezident se během minulého týdne ozval příznivcům z nemocničního lůžka, když prostřednictvím facebooku poděkoval za přání brzkého uzdravení. Zároveň ozřejmil, jak to bude s jeho dalším veřejným angažmá.

"Rozhodl jsem se, že vaše přání splním, a že neodejdu z české politiky, ale že se budu snažit i nadále být s vámi, s vašimi starostmi a s vašimi potřebami, jako prostý český občan Miloš Zeman," stojí v příspěvku na sociální síti.

Témata:  Miloš Zeman

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy