Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemana možná ve středu propustí z nemocnice

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Jan Nebřenský / INCORP images

Exprezident Miloš Zeman by podle dostupných informací měl být ve středu propuštěn z pražské Fakultní nemocnici Motol. Jasno o tom ale bude až ve středu, kdy má proběhnout další tisková konference.

Podle zdrojů serveru Seznam Zprávy se stav bývalého prezidenta zlepšil natolik, že lékaři počítají s jeho propuštěním ve středu odpoledne. Definitivní rozhodnutí však má padnout až zítra.

Zemanův ošetřující lékař Boris Šťastný potvrdil, že se na možné propuštění pacienta připravuje. "Následně si ho převezmeme, naši praktičtí lékaři za ním budou dojíždět, budeme indikovat péči a budou tam opět sestry - domácí péče - které mu budou pomáhat hlavně s rehabilitací," uvedl podle zmíněného webu.

Mluvčí motolské fakultní nemocnice Pavlína Danková pouze sdělila, že ve středu proběhne tisková konference. Nemocnice v posledním prohlášení uvedla, že pacient je ve stabilizovaném stavu se zlepšující se vitalitou. Důraz je momentálně kladen na rehabilitaci, po které by exprezident měl být schopen stát a pohybovat se s pomocí chodítka.

Zeman je hospitalizován už déle než dva týdny. Lékaři dříve uvedli, že někdejší hlava státu byla po operaci, která proběhla předminulý týden ve čtvrtek, několik hodin v umělém spánku.

Témata:  Miloš Zeman

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy