Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zoufalá babička napsala dopis Miloši Zemanovi

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Sedmašedesátiletá Slověna Anna poslala dopis prezidentovi Miloši Zemanovi. Žádá v něm, aby zastavil výkon rozsudku Krajského soudu v Brně, podle kterého musí její teprve jedenáctiletá vnučka nastoupit do krizového centra.

Anna se na Zemana obrátila se žádostí, aby zastavil rozsudek, který v listopadu vydal Krajský soud v Brně. Podle něj má být její vnučka Alexie krátce před Vánocemi umístěna do krizového centra.

V něm se má podle Blesku zbavit strachu z otce, kterého viděla mlátit svou maminku. Babička ale tvrdí, že podmínky jsou katastrofální. "Jsou horší než v 1. stupni nápravného zařízení pro vězně! Mám velké obavy, že to vnučka psychicky nezvládne a může se stát velká tragédie," uvedla.

"Blíží se nejkrásnější svátky roku – Vánoce. Nechtěli bychom je prožít s pláčem a ve smutku. Chceme je strávit se svou vnučkou. Pomozte, prosím, mojí vnučce a celé rodině," cituje server z dopisu matku Alexiny mámy.

Babička také píše, že se dívka svého otce bojí a nenávidí ho. Byla totiž prý svědkem, jak otec její matce způsobil těžké ublížení na zdraví a několik hodin ji znásilňoval. 

"Jde jen o pomstu bývalého manžela mé dcery. Když se mu nepodařilo zlomit bývalou, chce se pomstít přes dítě, což je velmi smutné," dodala babička.

Server tvrdí, že podle rozsudku má být Alexia umístěna na půl roku do krizového centra, kde se má setkávat každou sobotu s otcem a každou neděli s matkou.

Příští rok v létě má být poté umístěna do výchovy k otci. Podle soudu si totiž otec stěžoval, že mu matka brání v kontaktu se svou dcerou.

Témata:  Miloš Zeman děti

Aktuálně se děje

21. května 2024 12:35

Duda je kvůli kondolenci k úmrtí íránského prezidenta terčem kritiky

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy