reklama

Dílo Václava Havla i jeho aktivity na poli lidských práv, nejdříve v opozici a pak i jeho činnost politická, v sobě vždy spojovaly angažovanost intelektuála s humanismem umělce. Jako umělec nedokázal nebýt angažovaný společensky a totalita z jeho angažmá udělala politikum, a z něj posléze politika. Politika, který ale ani ve sférách nejvyšších politických kruhů nepřestal být snílkem a vizionářem. Připomenout tuto významnou českou osobnost se skutečně světovým rozměrem chce festival „Pražské křižovatky" s podtitulem: To Havel With Love.

Festival bude zahájen v úterý 4. 10. 2016 v 17:00 na piazzetě ND odhalením výtvarné instalace akademického sochaře Kurta Gebauera, který ve veřejném prostoru složí poctu prvnímu polistopadovému prezidentovi. Piazzetu ozdobí i „prezidentský mercedes", který pro slavnostní příležitost zapůjčí ze svého depozitáře Národní technické muzeum.

Součástí doprovodného programu budou projekce prezidentských novoročních projevů z archivu České televize, série fotografií Bohdana Holomíčka a Oldřicha Škáchy. Nová scéna nabídne besedy se zajímavými hosty. Exkluzivně vystoupí nositelka Nobelovy ceny za literaturu (2015) disidentka Světlana Alexijevičová. Součástí doprovodného programu jsou i oslavy 25. výročí organizace Amnesty International.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama