Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Boží hod odvysílala nejsledovanější pohádku Česká televize

Česká televize
Česká televize
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Praha - Na Boží hod, tedy 25. prosince, přilákala nejvíce diváků k televizním obrazovkám premiéra pohádky Slíbená princezna, kterou vysílala Česká televize. Úspěšná byla také česká komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Pohádku Slíbená princezna sledovalo 1,899 milionu dětských i dospělých diváků, což představuje ve skupině nad čtyři roky podíl téměř 38 procent. Uvedla to mluvčí České televize Alžběta Plívová.

Podle serveru Mediaguru.cz si i v neděli udržela ČT nejvyšší podíl na sledovanosti s 41 procenty v kategorii diváků nad 15 let. Na Štědrý den to bylo o 11 procentních bodů více. Následuje skupina Nova s 26 procenty a Prima s podílem 17 procent.

Druhým nejsledovanějším pořadem dne byla s 1,34 milionu diváků  byla komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku na ČT1, třetí místo pak obsadila Nova, která nasadila pohádku S čerty nejsou žerty. Tu si nenechalo ujít 1,3 milionu lidí starších 15 let.

Témata:  Česká televize Vánoce

Související

Aktuálně se děje

3. května 2026 5:00

Nedělní počasí bude ještě víc letní. Meteorologové slibují další oteplení

Jak slibovala předpověď, letní počasí během prvního květnového víkendu předčasně dorazilo do Česka. Už v sobotu překročila maxima hranici 25 stupňů. Podle meteorologů má být dnes ještě o několik stupňů tepleji. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy