Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O Korunovační klenoty je velký zájem. Za dva týdny je vidělo přes 40 tisíc lidí

Replika korunovačních klenotů
Replika korunovačních klenotů
Foto: EuroZprávy.cz

Praha - Vystavené korunovační klenoty si za dva týdny prohlédlo 40.283 návštěvníků. Znovu budou k vidění v roce 2018.

ČTK to řekl mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek. Prohlídka klenotů byla přístupná zdarma ve Vladislavském sále Pražského hradu, lidé na ni stáli frontu i několik hodin. Dnes to stihli i za dvacet minut

Svatováclavská koruna, žezlo a jablko byly vystaveny v Gočárově vitríně, která byla zhotovena v roce 1929.

Vůbec posledními návštěvníky, kteří si klenoty dnes v podvečer prohlédli, byla rodina z USA. "V Česku jsem už pět měsíců. Jsem tu na stáži na Karlově univerzitě," řekl ČTK Američan. Právě u příležitosti 700 let od výročí narození jejího zakladatele, císaře Karla IV., byly klenoty výjimečně vystaveny.

Témata:  korunovační klenoty Praha Pražský Hrad Karel IV.

Související

Aktuálně se děje

15. února 2026 17:11

14. února 2026 19:33

Nejméně věří Češi Turkovi, ukázal průzkum. Od politika přišla rázná reakce

První letošní výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), realizovaný na přelomu ledna a února 2026, nabízí detailní pohled na to, jak čeští občané vnímají své politické představitele. Nejdůvěryhodnější postavou české politické scény zůstává prezident Petr Pavel, kterému věří 62 procent dotázaných. Jako jediný politik v šetření oslovuje téměř dvě třetiny veřejnosti a dosahuje kladného indexu důvěry ve výši +28.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy