Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zemřela Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy z Pomády

Olivia Newton-John
Olivia Newton-John
Foto: Instagram

Ve věku 73 let zemřela australská herečka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v muzikálovém filmu Pomáda ze 70. let. V příspěvku na instagramu o tom informoval její manžel. Herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou.

"Dáma Olivia Newtonová-Johnová zemřela dnes ráno v poklidu na svém ranči v jižní Kalifornii, obklopena rodinou a přáteli," píše se v příspěvku, který připomíná hereččin 30letý boj s rakovinou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Olivia Newton-John (@therealonj)

Newtonová-Johnová se narodila v Británii v roce 1948. Její rodina se o šest let později přestěhovala do Austrálie. Nejvíce ji proslavilo účinkování ve filmové adaptaci muzikálu Pomáda z roku 1978. Jeho hrdiny jsou studenti posledního ročníku střední školy a herečka ztvárnila hlavní ženskou roli po boku Johna Travolty.

Kromě filmu se Newtonová-Johnová věnovala také hudbě, v roce 1981 slavila úspěch s písní Physical ze stejnojmenného alba.

Témata:  Olivia Newton-John

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 15:43

EK zveřejnila zprávu o korupci a ohrožení právního státu, kritizuje Maďarsko a na Slovensko

Evropská komise zveřejnila zprávu za rok 2023, která odhaluje nedostatky v boji proti korupci a problémy s nezávislostí soudnictví v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Zatímco Česko vykázalo pokrok, nadměrné využívání pravomocí a útoky na svobodu médií způsobují výrazné problémy na Slovensku a v Maďarsku. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy