Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a sobotu 31. března

Mraky, ilustrační forotgrafie
Mraky, ilustrační forotgrafie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Praha - Přes střední Evropu bude dále k severovýchodu postupovat tlaková níže se zvlněnou studenou frontou, za kterou k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu až severu, informuje chmi.cz.

Počasí v noci (22-07):Zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně místy občasný déšť. Ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 8 až 4 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, na západě a jihozápadě Čech slabý proměnlivý do 4 m/s.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, na jihozápadě Čech mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, místy, během dne přechodně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle srážky vydatné. Zejména na Moravě a ve Slezsku ojediněle bouřky. Večer na západě v polohách nad 800 m srážky sněhové. Nejvyšší teploty 11 až 15 °C, v západní polovině Čech 7 až 11 °C. Mírný západní až severozápadní 3 až 7 m/s, na východě po většinu dne vítr jižní.

Tlaková tendence: setrvalý stav

Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí mraky

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 9:35

Drama na nebi. Felix Slováček vyděsil rodinu, fanoušky i piloty

Jen krátce předtím, než uplynou tři měsíce od smrti všemi obdivované Anny Slováčkové, si lidé dělali obavy o jejího otce Felixe Slováčka. Toho totiž potkala náhlá zdravotní příhoda na palubě letadla. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační foto

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.