reklama

Podle mluvčí policie Dany Čírtkové lze sjet ve směru na Brno z dálnice ve Velkém Beranově a znovu se na ni vrátit u Měřína. "V délce cca 200 metrů je v místě uzavřený také levý jízdní pruh ve směru na Prahu," uvedla na twittru policie.

Silničáři předpokládali, že provoz obnoví kolem 22:00. Mluvčí ŘSD Jan Rýdl ale uvedl, že dálnice zůstane uzavřená na základě nařízení hasičů Kraje Vysočina. "Ráno bude zahájeno kácení za pomocí těžké techniky," informoval s tím, že z bezpečnostních důvodů se nebude kácet v noci.

Na dálnici spadl strom na projíždějící auto už po poledni. Nikomu se nic nestalo, nebylo třeba zastavit ani provoz. Po 14:00 spadlé stromy zastavily asi na hodinu směr na Brno na 128. kilometru D1.

Od 17:30 pak silničáři uzavřeli D1 ve směru na Brno mezi 119. a 134. kilometrem. O dvě hodiny později byl kvůli bezpečnosti uzavřen ve stejném úseku i levý jízdní pruh ve směru na Prahu, kvůli čemuž se v úseku vytvořila několikakilometrová kolona.

Popadaných stromů od rána hasiči na Vysočině odstranili desítky. Na víc než hodinu zastavily i železniční dopravu na Jihlavsku a Žďársku.

Před silným větrem ve středu a dnes varovali meteorologové. Vane hlavně na Českomoravské vrchovině a východě Čech. Nárazy mohou dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama