reklama

V Týně nad Bečvou přívalový déšť během úterní bouřky ucpal propustku místního potoka, který se rozlil na komunikaci a do okolních zahrad. Hasiči propustku vyčistili, potok se poté začal vracet do přirozeného koryta.

"Řešili zde také spadlý strom na dráty elektrického vedení a čerpání vody z několika zatopených sklepů," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Na Prostějovsku kolem 20:00 vyjížděli hasiči například do Čelčic, kde odstraňovali spadlý strom, v Seloutkách a Určicích odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa, doplnila mluvčí.

V pohotovosti jsou hasiči také dnes, výstraha Českého hydrometeorologického ústavu upozorňuje na velmi silné bouřky odpoledne a večer. "Očekává se ojedinělý výskyt velmi silných bouřek s přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 40 milimetrů, kroupami nad dva centimetry a nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině," podotkla mluvčí hasičů.

Lidé by měli kvůli výstraze zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty, opatrnost na místě je i při řízení vozidla v bouřce.

reklama