Olomoucký kraj

Strážníci v Lipníku nad Bečvou kopali do muže

Strážník, který napadl opilce v Lipníku, odmítl test na alkohol

Domov

Jeden z dvojice strážníků, kteří agresivně zakročili proti opilému muži v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, je ode dneška bez místa. Město s ním rozvázalo pracovní poměr, vyšlo totiž najevo, že po incidentu odmítl test na alkohol, uvedl Přerovský deník. Incident i nadále vyšetřuje policie pro podezření z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Podle informací ČTK dosud nikdo nebyl obviněn.

V Olšanech na Prostějovsku vybuchl dům. (18.7.2022)

Domov

V domě v Olšanech u Prostějova v pondělí vybuchl zemní plyn, potvrdili hasiči

Policie kvůli pondělnímu výbuchu v rodinném domě v Olšanech u Prostějova nevylučuje ani úmyslné jednání muže, který při explozi zahynul. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Podle hasičů vybuchl zemní plyn, příčinu exploze by měla objasnit expertiza nalezených částí plynového potrubí a spotřebičů, uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Policie ČR, ilustrační foto

Policie obvinila muže v Kostelci na Hané z vraždy tří členů jeho rodiny

Domov

Kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže z vraždy tří lidí v Kostelci na Hané na Prostějovsku, šlo o jeho bratra, sestru a jeho otce. Podle vedoucího odboru obecné kriminality olomoucké krajské policie Jana Lisického členy své rodiny zavraždil zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení.

Ilustrační foto

Do babyboxu přerovské nemocnice někdo odložil novorozenou holčičku

Domov

Do babyboxu přerovské nemocnice dnes odpoledne někdo odložil zhruba šestitýdenní holčičku. Dostala jméno Zoe, sdělil dnes ČTK zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. V Olomouckém kraji jde již o druhé dítě odložené tento týden, v úterý to byla novorozená holčička v Prostějově. Dohromady bylo v ČR touto cestou dosud odloženo 224 dětí.

Ilustrační foto

Starosta Litovle: Uzavření nás vyškolilo ze dne na den

Domov

Přehodnocení životních priorit i vyškolení ze dne na den přineslo podle starosty Litovle Viktora Kohouta zdejším obyvatelům loni v březnu náhlé uzavření oblasti kvůli šíření nákazy. Až do léta podle něj lidé nesli nálepku "Bacha jsme z Litovle", která však už není aktuální. Během roku se podle starosty solidarita a pochopení u řady lidí vytratila a s již dlouho trvající pandemií stoupá nervozita a strach, řekl ČTK starosta Viktor Kohout.

Ilustrační foto

Pandemie připraví řadu školáků o tradiční lyžařské kurzy

Domov

Pandemie koronaviru připraví zřejmě řadu školáků o tradiční lyžařské kurzy. Podle ředitelů je situace zatím natolik nejistá, že se do jejich zařizování raději nepouští, obavy mají i ze storno poplatků. Některé školy místo pobytu na horách plánují například dojíždění do středisek v dostupné vzdálenosti. Školy, které již ubytování zarezervovaly, vyčkávají, jak se situace vyvine, zjistila ČTK.

Ilustrační foto

Nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku plní pacienti s covidem

Domov

V nemocnicích v Prostějově, Přerově a Šternberku leží 172 pacientů nakažených novým koronavirem, z toho 26 lidí je ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. Za poslední týden se počet hospitalizovaných pacientů s covidem 19 v těchto třech nemocnicích zvýšil zhruba o dvě desítky. Nemocnice mají pro lidi nakažené koronavirem ještě volná lůžka.

Ilustrační foto

Počasí

Nová výstraha: Bouřlivé počasí potrápí část Česka, mohou se rozvodnit řeky

V Jeseníkách a Beskydech mohou dnes večer a v noci na neděli po bouřkách stoupnout hladiny menších toků. Ojediněle se podle meteorologů mohou rozvodnit až na druhý povodňový stupeň. Na Moravě a ve Slezsku může v úhrnu napršet až kolem 60 milimetrů, bouřky přinesou i kroupy a nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu.

Povodně, ilustrační foto

Žene se nebezpečné počasí. Udeří bouřky s krupobitím, hrozí záplavy

Počasí

Většinu Česka zasáhnou v neděli odpoledne a večer bouřky s krupobitím, přívalovými dešti a silným větrem. Na jihu a východě Čech se pak mohou v noci na pondělí a během pondělka rozvodnit řeky. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstrahu z rána před nebezpečím povodní platnou do dnešních 15:00 ústav zrušil.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy