Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až doživotí

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Roman Veselý / INCORP images

Kriminalisté v Olomouckém kraji obvinili osmnáctiletou dívku a jejího devětadvacetiletého partnera z brutálního útoku na její rodiče, ke kterému došlo v noci na neděli 21. prosince v Bohuňovicích na Šternbersku.

Dívka vnikla do rodinného domu s úmyslem vraždit, přičemž nejprve smrtelně postřelila svou matku a následně zaútočila na otce. Ten se však dokázal aktivně bránit, svou dceru přemohl a přivolal pomoc.

Zatímco matka i přes rychlý zásah záchranářů zraněním podlehla, otec skončil v péči lékařů olomoucké fakultní nemocnice. Policie na místě zadržela dceru a vzápětí i jejího o jedenáct let staršího přítele, který měl podle vyšetřování celou akci zorganizovat.

Hlavním motivem tohoto činu měla být snaha mladé dvojice získat majetkový prospěch z rodinného dědictví, uvedla na svém webu policie.

V pondělí si oba vyslechli obvinění z vraždy a pokusu o vraždu, přičemž u muže je čin klasifikován ve formě organizátorství. Státní zastupitelství již obdrželo podnět k jejich vzetí do vazby.

Pokud jim bude vina prokázána, hrozí jim za tento čin patnáct až dvacet let vězení, případně i výjimečný trest.

Témata:  Olomoucký kraj vražda krimi

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 13:42

1. února 2026 10:07

Pohlreich překvapil: Přiznal, že Babicovi škodil zbytečně. Takové zacházení si podle něj nezasloužil

Dlouholetá nevraživost mezi dvěma nejvýraznějšími tvářemi české televizní gastronomie, Zdeňkem Pohlreichem a Jiřím Babicou, nabrala nečekaný směr. Pohlreich, který se v minulosti ve svých pořadech Babicovi často vysmíval a veřejně ho shazoval, nyní přiznává, že jeho tehdejší chování bylo nevhodné. V rámci placené verze podcastu Lepší už to nebude se otevřeně omluvil a své dřívější postoje označil za projev vlastní nabubřelosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy