Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Deštivý víkend v Česku pokračuje. ČHMÚ upřesnil výstrahy

Počasí, ilustrační fotografie.
Počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Marie Cvrčková, EuroZprávy.cz

V Česku pokračuje deštivý víkend, který značně zaměstnává i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové v neděli před polednem opět aktualizovali platné výstrahy před vydatným deštěm a povodněmi.

Meteorologové upřesnili předchozí výstrahu, konkrétně snížili úroveň nebezpečí velmi vydatného deště pro oblasti Beskyd, Zlínský kraj a menší část Českomoravské vrchoviny. Naopak ji zvýšily pro Orlické hory.

Výstraha před velmi vydatným deštěm se tak aktuálně týká oblastí v Královéhradeckém, Pardubickém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a na Vysočině. Dosažení prvního stupně povodňové aktivity na vodních tocích hrozí také na severu Zlínského kraje.

ČHMÚ ráno uvedl, že za předchozích 24 hodin nejvíce pršelo v Krkonoších, na Jesenicku a Vysočině. Spadlo i přes 60 milimetrů srážek. Meteorologové předpovídali, že dnes lokálně spadne dalších 20 až 30 milimetrů.

Témata:  počasí déšť povodně ČHMÚ

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy