Upozornění na tvorbu ledovku ve středu platí pro všechny kraje s výjimkou jižních Čech, jihovýchodu Středočeského kraje a severu Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Pro Ústecký a Liberecký kraj platí upozornění na silnou ledovku o tloušťce přes dva milimetry.

"V noci na středu bude na severozápadě Čech srážek postupně přibývat a během středy se od západu rozšíří na většinu našeho území. Při záporných teplotách bude déšť namrzat a vytvářet ledovku, na severozápadě a severu Čech i silnou. Během dne se bude v jihozápadní polovině Čech oteplovat nad bod mrazu," uvedli meteorologové s tím, že kvůli ledovce hrozí nebezpečí úrazů při chůzi a vyšší počet nehod na silnicích. Způsobit může také výpadky v dodávce elektřiny nebo v zásobování. Meteorologové doporučují lidem, aby omezili vycházení a jízdy autem. V případě, že jízdu autem nemůžou odložit, měli by podle nich jet mimořádně opatrně a měli by počítat s výrazným prodloužením doby jízdy.

Dnes ráno měly kvůli ledovce problémy desítky autobusových spojů, vedle Prahy, Středočeského, Ústeckého či Libereckého kraji byly například i na jižní Moravě. Potíže působily také sněhově jazyky. V noci byly kvůli hromadným nehodám několik hodin zavřené dálnice D6 a D1. Zvýšené množství nehod evidovali policisté i dnes ráno a více práce měli také záchranáři. Třeba v Jihomoravském kraji v noci na dnešek a dnes dopoledne v souvislosti se zledovatělými chodníky ošetřili na 40 pacientů. Nejčastěji ošetřovali pohmožděniny, vykloubeniny a zlomeniny.