Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové rozšířili výstrahu před silným větrem

vítr
vítr
Foto: Pixabay

Nejen v sobotu, ale také dnes trápí některé oblasti v Česku silný vítr. Meteorologové v průběhu neděle aktualizovali platnou výstrahu, přičemž rozšířili její platnost na další území. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.

"Nově vydaná výstraha rozšiřuje územní platnost varování před silným větrem na většinu území Moravy," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na síti X. Varování se tak týká Vysočiny, Jihomoravského a Zlínského kraje, většiny Olomouckého a části Pardubického kraje.

"Během dnešního dne očekáváme čerstvý jihovýchodní vítr, který bude na Moravě a ve východních Čechách v nárazech místy dosahovat rychlosti 55 až 70 km/h. V noci na pondělí bude vítr slábnout," dodali meteorologové.

Silou větru může dojít k poškození stromů a lesních porostů a k menším škodám na budovách. Hrozí také komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty.

Témata:  počasí vítr ČHMÚ

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 21:14

Lévy: Jsme ve třetí světové válce. Západ dělá stejnou chybu, jako za Hitlera

Francouzský filozof a filmař Bernard-Henri Lévy, významná osobnost ve francouzské intelektuální a politické sféře, varuje, že politici by si měli uvědomit, že svět se momentálně nachází uprostřed třetí světové války. Tato výzva zazněla v jeho nedávném rozhovoru pro web eurointegration.com.ua, kde 75letý Lévy upozornil na naléhavost situace.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy