Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové rozšířili výstrahu před vzestupem hladin řek na další oblasti

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Teplé počasí způsobilo oblevu, která významně přispívá k vzestupu hladin tuzemských řek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) tak v úterý rozšířil výstrahu kvůli povodňové bdělosti na další oblasti.

Už v pondělí meteorologové očekávali dosažení prvního stupně povodňové aktivity v povodí Lužické Nisy na Liberecku. Dnes pak začala platit výstraha před povodňovou bdělostí na tocích v povodí Berounky v Plzeňském kraji.

Meteorologové v úterý dopoledne varovali, že hladiny řek stoupnou vlivem srážek a odtávání sněhu také na Příbramsku, ve značné části Jihočeského kraje, v okresech Bystřice nad Pernštejnem, Moravské Budějovice, Nové Město na Moravě a Telč na Vysočině a na Znojemsku na jižní Moravě.

Výstraha začne platit dnes v 18:00 a společně s předchozím varováním pro Plzeňský kraj skončí ve čtvrtek v poledne. Vodní toky mají dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, při kterém se voda ještě nevylévá z břehů. Hrozí ale zvýšený odtok a snížení stability stromů v podmáčené půdě.

Témata:  počasí povodně ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

22. února 2026 8:29

Je jasno o prvním cenném kovu z hokeje v Miláně. Slováci končí bez medaile

Poté, co hokejisté Slovenska po pátečním debaklu od USA byli smířeni s tím, že Milán pro ně jejich Nagano nebude, věřili, že se jim podaří pod pěti kruhy obhájit alespoň bronz. Stejně jako v semifinále s Američany i v duelu o bronz naši východní sousedé schytali šestigólový příděl. Bylo to tak Finsko, které si dokráčelo pro svůj historicky pátý olympijský bronz suverénním způsobem, když vyhrálo jasně 6:1.

Zdroj: David Holub

Další zprávy