Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové upravili výstrahu před povodněmi

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí.

Výstraha před povodňovou bdělostí se aktuálně týká Mělníka a Neratovic ve Středočeském, Děčína, Litoměřic, Lovosic, Roudnice nad Labem a Ústí nad Labem v Ústeckém a Litovle, Mohelnice, Šumperka a Zábřehu v Olomouckém kraji.

"Nově vydaná výstraha upravuje varování před povodňovými jevy. Zmenšuje oblast s výstrahou a oproti minulé výstraze s platností do odvolání již určuje konec platnosti, v ORP Šumperk během sobotního odpoledne, na zbytku území potom v neděli ve 12:00," uvedli meteorologové na facebooku.

Hladiny toků v povodí dolního a středního Labe budou zpočátku ještě místy dosahovat úrovně prvního povodňového stupně, která bude následně podkročena během neděle. Prvního stupně zřejmě přechodně dosáhne i Morava v profilu Moravičany.

Témata:  počasí povodně ČHMÚ

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 10:51

Zdražuje čokoláda, cukr i káva. Počasí dělá z běžného zboží luxus pro bohaté

Ceny kakaa vytrvale stoupají a podle analytiků komodita má prostor pro prodloužení současného rekordního cyklu. Ale zatím nejsou na obzoru žádné známky výrazného snížení poptávky. Na konci března ceny kakaa na burze v New Yorku dosáhly historického maxima, když nakrátko překročily hranici 10.000 USD za tunu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy