Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové upravili výstrahu před sněhovými jazyky a závějemi

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Až do úterního poledne se na horách na severu země mohou tvořit závěje či sněhové jazyky, vyplývá z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V platnosti je nadále také varování před povodněmi pro okres Český Krumlov.

Výstraha před tvorbou závějí či sněhových jazyků se týká zejména Jizerských hor, Krkonoš, Orlických hor a Beskyd a bude platit až do úterních 12:00.

Vyšší stupeň výstrahy, který varuje před závějemi, se týká okresů Jilemnice a Tanvald v Libereckém, Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov a Vrchlabí v Královéhradeckém, Králíky v Pardubickém, Jeseník a Šumperk v Olomouckém a Bruntál a Rýmařov v Moravskoslezském kraji.

Meteorologové upozorňují, že hrozí problémy při řízení vozidel, protože některé vozovky mohou být nesjízdné. Řidič by neměli zapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla. Na horách se doporučuje dodržovat pokyny Horské služby.

Do úterního poledne zůstává v platnosti také výstraha před povodňovou bdělostí pro okres Český Krumlov v Jihočeském kraji.

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

20. srpna 2025 11:17

První předpověď počasí na září. Dramatická změna zatím není na obzoru

Čas letí a letní prázdniny se pomalu chýlí ke konci. Děti už přespříští týden usednou zpátky do lavic, přestože počasí je bude lákat k pobytu venku. Naznačuje to alespoň aktuální měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy