Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varovali před nočním mrazem a silným větrem

Vítr, ilustrační fotografie.
Vítr, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Česku se bude v tomto týdnu oteplovat, ale ještě nadcházející noc může být mrazivá. Příslušnou výstrahu v pondělí vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Teploty mají klesat až k -4 °C. Udeří také silný vítr.

Podle meteorologů může především v jihozápadních a severních Čechách, na Českomoravské vrchovině, na severovýchodě Moravy a ve Slezsku klesnout teplota v pondělí a v noci na úterý až na -2 °C, v údolích pak dokonce na -4 °C.

V nadmořských výškách do 450 metrů přitom pokračuje rozkvět ovocných stromů, především meruněk, broskvoní, slivoní a třešní. Při déletrvajícím mrazu může dojít k jejich poškození, upozornil hydrometeorologický ústav.

V úterý ráno sice odezní mráz, od odpoledních hodin ale udeří silný vítr na Frýdlantsku a Liberecku, ve východní polovině Čech, na Moravě a na většině území Slezska. V nárazech může až do středečního večera dosahovat rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu.

Témata:  počasí mráz vítr ČHMÚ

Aktuálně se děje

12. dubna 2024 20:30

Smrt hvězdy kultovního seriálu Derrick. Fritz Wepper se rozhodl ukončit léčbu vážné nemoci

Koncem března zemřel slavný německý herec Fritz Wepper, kterého dobře znali i čeští diváci. Jeho manželka oznámila, že zemřel v mnichovském hospici. Slavnému herci bylo 82 let.

Zdroj: Kateřina Skálová

Další zprávy