Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové varovali před silným větrem v části Česka

vítr
vítr
Foto: Pixabay

Česko během probíhajícího víkendu potrápí silný vítr. Během sobotního dopoledne začala platit výstraha pro oblast na pomezí Čech a Moravy. Meteorologové očekávají čerstvý jihovýchodní vítr s nárazy o rychlosti nad 65 kilometrů za hodinu.

Se silným větrem musí během víkendu podle výstrahy počítat na Vysočině, na jižní Moravě a v České Třebové, Hlinsku, Králíkách, Lanškrouně, Litomyšli, Moravské Třebové, Poličce, Svitavách, Ústí nad Orlicí a Žamberku v Pardubickém kraji.

Varování před větrem bude platit ve dvou časových úsecích. První skončí v sobotu úderem 18. hodiny. Druhá výstraha vstoupí v platnost v neděli v 6:00 a vyprší o půlnoci na pondělí.

Meteorologové upozorňují, že silou větru může dojít k poškození stromů a lesních porostů a k menším škodám na budovách. Hrozí také komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty.

Témata:  počasí vítr ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

25. dubna 2026 11:20

Leoš Mareš: Maminka o pravdě v novém dokumentu

V berounském kulturním centru Plzeňka se konala velká premiéra dokumentárního filmu o Leoši Marešovi. Mezi hosty, kteří přišli moderátora podpořit, byla i jeho maminka Lenka Marešová. Ta se netajila tím, že má z některých částí synovy osobní zpovědi určité obavy. Obzvláště ji znepokojovalo, jakým způsobem bude v dokumentu zachycen rozchod jejího syna s první manželkou Monikou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy