reklama

Výstraha před ledovkou začne platit o půlnoci z úterý na středu pro skoro celou rozlohu Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje a okres Rýmařov v Moravskoslezském kraji. Skončí ve středu v 9 hodin.

Meteorologové uvedli, že v noci očekávají od severozápadu na většině území déšť, který bude ve vyšších polohách přecházet i ve sněžení. "V místech, kde budou teploty povrchů pod bodem mrazu, tedy zejména na Moravě, bude déšť v noci a ráno namrzat a vytvářet slabou ledovku. Během dne se bude oteplovat a srážek bude ubývat," dodali.

Při ledovce hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí, proto je třeba chodit velmi opatrně či omezit vycházení ven. Možné jsou také problémy v dopravě. Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Meteorologové zároveň předběžně varovali před nebezpečnými jevy v dalších dnech. Od čtvrtka zesílí vítr, v nárazech může dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Kvůli vydatným srážkám může navíc dojít k přechodným a místy i výraznějším vzestupům hladin vodních toků.