Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové vydali varování před silným větrem

vítr
vítr
Foto: Pixabay

Velikonoce má podle předpovědi doprovázet velmi teplé počasí, ve čtvrtek jim ale bude předcházet přechod studené fronty přes Česko. Meteorologové v souvislosti s ní varují před silným větrem.

Odpoledne a večer bude přes české území přecházet od západu studená fronta, na které bude přechodně zesilovat vítr západních směrů. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal příslušnou výstrahu.

"Zejména v severozápadní části Čech očekáváme odpoledne a navečer místy nárazy až 70 km/h, na Moravě a ve Slezsku se podobné hodnoty nárazů větru vyskytnou od podvečera do pozdního večera. Na jižní Moravě může být vítr ještě silnější s nárazy až 80 km/h," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Hrozí podle nich poškození stromů a lesních porostů či menší škody na budovách. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel a na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Témata:  počasí vítr ČHMÚ

Aktuálně se děje

10:59

Korupce v Rusku. Šojgu přijde o náměstka, soud ho poslal do vazby

Ruskem otřásá korupční aféra na nejvyšších místech. Moskevský soud ve středu poslal do vazby náměstka ministra obrany Sergeje Šojgua. Timur Ivanov byl zadržen v úterý pro podezření z braní úplatků, za což v případě odsouzení hrozí až 15 let vězení. O případu informují ruská média. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy