reklama

Meteorologové zmínili, že dnes se na většině území objeví občasný déšť nebo přeháňky. Na severu a severovýchodě může zpočátku jít i o déšť se sněhem nebo sněžení. "Nicméně se bude od jihu oteplovat a do večera přejde sněžení do deště už ve všech polohách. Teplota povrchů je navíc na celém území nad bodem mrazu a případné sněžení tak už novou sněhovou pokrývku vytvářet nebude," uvedli na sociální síti X.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává v průběhu čtvrtka a pátku pokračování vzestupů hladin s možným ojedinělým překročením druhého stupně povodňové aktivity v povodí horní Otavy. "S malou pravděpodobností se také může krátkodobě objevit stupeň ohrožení. Ke kulminacím bude docházet v noci na pátek," uvedl ústav.

"Kolem úrovně pro 1. SPA se bude i nadále udržovat hladina středního a dolního Labe. Dále očekáváme vzestupy s dosažením 1., ojediněle 2. SPA v povodí horního Labe. Také na některých tocích odvodňujících Jeseníky a Králický Sněžník se mohou objevit 1. SPA. Vlivem manipulace na VD Skalka bude v tomto profilu překročen 1. SPA," dodali meteorologové.