Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové zveřejnili výstrahy před vydatným deštěm a povodněmi

Povodně, ilustrační fotografie.
Povodně, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Především pro východní polovinu země platí zveřejněné výstrahy před vydatným deštěm a povodněmi. Spadnout může až 40 mm srážek za šest, respektive 60 mm za dvanáct hodin. První z výstrah vstoupí v platnost dnes v 15 hodin. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha před velmi vydatným deštěm platí od úterní 15. hodiny do středečního poledne pro okresy Jeseník a Šumperk v Olomouckém a Bruntál, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Jablunkov, Karviná, Krnov, Rýmařov a Třinec v Moravskoslezském kraji.

Ve východní polovině Česka bude od úterního (16.5.) odpoledne do středečního (17.5.) poledne a v oblasti Beskyd až do středeční půlnoci místy vydatně pršet. Srážkové úhrny mohou lokálně dosáhnout kolem 30 mm za 6 hod, případně 40 mm za 12 hod.

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI)

V částech Jihočeského, Královéhradeckého, Pardubického, Jihomoravského či Zlínského kraje a na Vysočině pak lidé musí počítat s vydatným deštěm. Za dvanáct hodin může spadnout až 40 milimetrů srážek.

Až do čtvrtka pak mají zůstat v platnosti i varování před zvýšenými hladinami řek. Nejvíce mají stoupnout v okresech Moravská Třebová v Pardubickém a Mohelnice v Olomouckém kraji a Jihlava a Třebíč na Vysočině. Zde bude hrozit dosažení druhého stupně povodňové aktivity, voda se tak může vylévat z břehů do okolní krajiny.

Témata:  počasí povodně déšť ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:16

Je to monstrum. Trumpová nešetřila atentátníka, který střílel na jejího muže

Byli jsme na pokraji zdrcující změny, vyjádřila se jménem rodiny Melania Trumpová. Manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která málokdy prolomí mlčení, se v neděli vyjádřila k neúspěšnému atentátu na svého muže. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy