reklama

Varování s nízkým stupněm nebezpečí dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Bouřky, které mohou být ojediněle provázané krupobitím a nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, mají podle meteorologů dorazit do Česka dnes později odpoledne. Silné bouřky hrozí především v jižních a východních Čechách a dále v západních a severozápadních oblastech Moravy a ve Slezsku.

"V noci na sobotu budou bouřky přecházet do trvalejších srážek, které mohou být během soboty hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji vydatné," upozorňují meteorologové. V sobotu proto na severovýchodě Česka očekávají vzestup hladin některých toků na první, tedy nejnižší povodňový stupeň. Především u menších toků mohou být ale vzestupy i výraznější.

Před dnešním příchodem bouřek budou na některých místech teploty nad 31 stupňů Celsia. Varování meteorologů před vedry se týká většiny středních Čech, části Jihočeského a Jihomoravského kraje i části východních Čech. Lidé by v horku měli dodržovat pitný režim a omezit tělesnou zátěž.

V sobotu už by se měly teploty podle předpovědi ČHMÚ pohybovat nejčastěji mezi 16 až 20 stupni. Na Moravě a ve Slezsku bude při trvalém dešti jen kolem 14 stupňů Celsia.

reklama