Hladina Černého potoka ve Velké Kraši na Jesenicku se dnes po 05:30 držela na druhém povodňovém stupni ze tří a zbylé dva toky byly na prvním stupni.

Meteorologové varovali, že v noci na dnešek a ráno bude na části území Česka vytrvale pršet. Úhrny srážek mohou za 12 hodin dosáhnout až 40 milimetrů, tedy 40 litrů na metr čtvereční. Toky vystoupaly na povodňové úrovně dnes asi jednu až dvě hodiny po půlnoci.

Botič v Jesenici v okrese Praha-západ se zhruba od 02:00 vytrvale drží na prvním stupni, tedy povodňové bdělosti. Na prvním stupni je od 02:30 i řeka Vidnavka ve Vidnavě na Jesenicku. Krátce se nad ránem dostala i na druhý stupeň, ale pak hladina zase klesla na první. Černý potok ve Velké Kraši byl na prvním stupni už v pondělí večer, poté klesl na normální úroveň, ale dnes po 01:00 se znovu dostal na první povodňový stupeň. Od 03:00 se hladina zvedla na druhý stupeň, tedy povodňovou pohotovost, na kterém se zatím stále drží.

Hladiny vodních toků se zvedaly kvůli silným dešťům opakovaně i v minulých dnech. Na povodňové stupně se dostaly toky právě například v Olomouckém kraji, ale i v dalších regionech. V pátek a sobotu se dokonce třeba Klabava v Plzeňském kraji dostala až na nejvyšší, třetí povodňový stupeň, což je povodňové ohrožení. V sobotu byla na třetím stupni také krátce hladina Polančice v ostravské části Polanka nad Odrou.