reklama

Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). "Před studenou frontou, která bude v pátek postupovat přes naše území k východu a začne se vlnit, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu," uvedli meteorologové.

S tropickými teplotami podle nich mají počítat zejména lidé v Praze a Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Nejvyšší maxima kolem 33 stupňů meteorologové čekají na jihu Moravy.

V pátek odpoledne a večer se v Čechách s výjimkou severozápadu a na Českomoravské vrchovině očekávají bouřky. Vítr při nich může v poryvech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině a může lámat větve. Zároveň hrozí kroupy, blesky a ojedinělé rozvodnění malých toků a zatopení níže položených míst od přívalového deště.

V noci bouřky přejdou podle meteorologů do trvalejších srážek, které mohou být v sobotu hlavně ve východní polovině ČR i vydatné.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku i vydatnější srážky a zpočátku ojediněle bouřky. Od severozápadu postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na východě a jihovýchodě kolem 17 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, při trvalejších srážkách kolem 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku na frontě a v bouřkách zesílí.

Předpověď na neděli (00-24):
Jasno až polojasno, na východě zpočátku oblačno až zataženo. Ráno ojediněle mlhy. Během dne polojasno až oblačno a ojediněle, na severu a severovýchodě místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý, během dne mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Loading...
reklama