Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Bouřky hrozí odpoledne a večer, vodní toky mohou opět stoupat

Bouřka, ilustrační fotografie.
Bouřka, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Meteorologové opět reagují na nejnovější vývoj počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí aktualizoval výstrahu před silnými bouřkami, když zmenšil územní a prodloužil časovou platnost. Úprav doznala také hydrologická předpověď. Prvního stupně povodňové aktivity má dosáhnout také Vltava v Praze. 

Silné bouřky hrozí odpoledne a večer na většině území s výjimkou přibližně severozápadní části Čech, uvedli meteorologové na sociální síti X. Doprovázet je budou přívalové srážky s krátkodobým úhrnem kolem 40 milimetrů. V menší míře se mohou v bouřkách objevit také malé kroupy.

Podle hydrometeorologického ústavu nelze s ohledem na očekávané srážky a vysoké nasycení vyloučit na tocích odvodňujících Šumavu a Český les opětovné překročení stupňů povodňové aktivity, konkrétně prvního a druhého stupně. Na horní Radbuze může být přechodně překročen i třetí stupeň.

"Na dolním toku Vltavy pod soutokem s Berounkou bude v profilu Praha-Chuchle v důsledku řízené manipulace na Vltavské kaskádě v pondělních odpoledních hodinách překročen 1. SPA," dodali meteorologové. 

Témata:  počasí bouřky povodně ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

9:04

V Ohrobci utonul muž v rybníku. Má jít o protagonistu vítězného filmu z Varů

Necelý den poté, co se česko-slovenský dokument Raději zešílet v divočině slovenského dokumentaristy Mira Rema stal vítězem Křišťálového glóbu na MFF Karlovy Vary, přišla smutná zpráva. Podle mediálních informací zemřel František Klišík, jeden z hlavních protagonistů filmu.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy