reklama

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha před větrem platí pro části jižních Čech a jižní Moravy, Plzeňského kraje, Pardubického kraje a Vysočiny. Hrozí poškození stromů a lesních porostů. Vítr může způsobit i menší škody na budovách a zkomplikovat dopravu. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

Meteorologové také dnes a v úterý očekávají další srážky, které budou na Šumavě vydatnější. Na horách přejde déšť do sněžení až v úterý. Proto mohou dnes opět vzrůst hladiny řek. Situace se zklidní v úterý.

Předpověď na úterý (00-24):
V noci zataženo, od západu déšť, místy trvalejší, zejména na jihozápadě Čech. Nad 900 m, v severozápadní polovině Čech k ránu nad 400 m srážky sněhové. Přes den zpočátku zataženo, v jihovýchodní polovině území déšť, nad 600 m sněžení. Od severozápadu proměnlivá oblačnost a četné sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), zejména na Českomoravské vrchovině a jižní Moravě.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Přes den V polohách nad 400 m se bude tvořit nová sněhová pokrývka, očekáváme 0 až 8 cm, na horách až 20 cm nového sněhu.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, pod 300 m srážky smíšené. Postupně ustávaní srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Čerstvý severozápadní až severní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, bude k večeru postupně slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle tvorba náledí

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zpočátku polojasno až oblačno, v severovýchodní polovině území až zataženo. Ojediněle, na severu a severovýchodě místy sněhové přeháňky, v polohách pod 400 m smíšené. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

reklama