Bouřky podle meteorologů zasáhly Prahu a část Středočeského kraje, především Beroun, Černošice, Brandýs nad Labem-Starou Boleslav a Říčany. "Pozor na intenzivní srážky a nárazy větru. S ohledem na hustě zastavěnou a obydlenou oblast je a bude impakt výrazný," uvedli na síti X. "Zatím více než třicet případů zaměstnává profesionální a dobrovolné hasiče v Praze. Zasahujeme u popadaných stromů a zatopených sklepů," napsali hasiči na síti X.

Zveřejnili také fotografie aut, na které popadaly stromy, a video, na kterém je vidět, že některé ulice zatopila voda. Podle Technické správy komunikací hlavního města Prahy se kvůli vodě na vozovce uzavřel Zlíchovský tunel. 

Meteorologové varovali, že se na většině území mohou bouřky objevovat až do noci. Napršet při nich může v krátké době kolem 50 milimetrů srážek a mohou padat dvoucentimetrové kroupy. Výstraha platí pro celou republikou s výjimkou části jižní a střední Moravy.

Další výstrahu zveřejnili na zítřejší odpoledne, kdy se opět mohou objevit silnější bouřky, ale slabší než dnes. Ty dnešní podle meteorologů doprovází přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt.

Hrozí také "zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Zejména v oblastech, kde je již vyšší nasycení území po předchozích srážkách se může vyskytnout i přívalová povodeň," napsali na webu.

 "Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně," uvedli meteorologové.