Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na Nový rok a leden 2020. Po sešupu teplot přijde zvrat

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Období příštích čtyř týdnů by jako celek mělo být teplotně průměrné. Co se týče srážek, meteorologové očekávají období jako celek mírně podprůměrné.

Silvestr bude jedním z nejteplejších dnů v příštím týdnu. Přes den může rtuť vystoupat k pěti stupňům Celsia nad nulou a na Moravě a ve Slezsku až k osmi stupňům. Bude jasno až polojasno, jen ojediněle se objeví přeháňky. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Nejchladnější by mělo být období kolem poloviny ledna, kdy by se týdenní průměr nejnižších nočních teplot měl pohybovat kolem -5 °C. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot by se měly v prvních dvou týdnech předpovědi (30.12. - 12.1.) pohybovat většinou kolem +2 °C, ve třetím a čtvrtém týdnu kolem +1 °C.

Nejméně srážek se očekává v prvním týdnu předpovědi, který bude srážkově podprůměrný. V dalších třech týdnech předpovědi by se množství srážek mělo blížit dlouhodobému průměru.

Předpověď na pondělí (00-24):Polojasno až oblačno. Později odpoledne a večer místy až jasno. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý (Silvestr):Zpočátku jasno až polojasno, od severozápadu oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky, v polohách nad 600 m sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na Moravě a ve Slezsku až 8 °C. Slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu (Nový rok):Oblačno až polojasno. Během odpoledne od západu ubývání oblačnosti, večer až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihovýchodě území až 6 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý západní až jihozápadní 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:Jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Postupně od severozápadu oblačno až zataženo, místy déšť, na horách a později od středních poloh sněžení. V závěru období většinou oblačno. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, postupně -1 až +3 °C.

Témata:  počasí zima Česká republika

Aktuálně se děje

27. srpna 2026 16:30

Nebude to jen rok. Ani deset let. Jak dlouho plánují Harry a Meghan zůstat v Británii?

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se po šesti letech strávených v Kalifornii opět usadili ve Velké Británii. Podle webu Express zvažují dlouhodobé bydlení v oblasti Cotswolds, kde pro svou rodinu hledají sídlo. Zdroje z okolí dvojice naznačují, že princ Harry plánuje v Anglii zůstat nejméně 12 až 15 let, aby zde jeho děti měly stabilní zázemí a prošly britským školním systémem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Do Česka se ženou extrémní bouřky. Meteorologové řekli, kde bude situace nejhorší

Do České republiky postupuje od západu zvlněná studená fronta, která s sebou přináší dešťové srážky, přeháňky a místy i silné až velmi silné bouřky. Nejpravděpodobnější výskyt intenzivních bouřkových jevů meteorologové očekávají v jižních a jihozápadních Čechách. Naopak nejnižší riziko bouřek i výraznějších srážek platí pro jihovýchodní polovinu Moravy a Slezska.