reklama

Silvestr bude jedním z nejteplejších dnů v příštím týdnu. Přes den může rtuť vystoupat k pěti stupňům Celsia nad nulou a na Moravě a ve Slezsku až k osmi stupňům. Bude jasno až polojasno, jen ojediněle se objeví přeháňky. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

Nejchladnější by mělo být období kolem poloviny ledna, kdy by se týdenní průměr nejnižších nočních teplot měl pohybovat kolem -5 °C. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot by se měly v prvních dvou týdnech předpovědi (30.12. - 12.1.) pohybovat většinou kolem +2 °C, ve třetím a čtvrtém týdnu kolem +1 °C.

Nejméně srážek se očekává v prvním týdnu předpovědi, který bude srážkově podprůměrný. V dalších třech týdnech předpovědi by se množství srážek mělo blížit dlouhodobému průměru.

Předpověď na pondělí (00-24):
Polojasno až oblačno. Později odpoledne a večer místy až jasno. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý (Silvestr):
Zpočátku jasno až polojasno, od severozápadu oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě místy, jinde jen ojediněle přeháňky, v polohách nad 600 m sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na Moravě a ve Slezsku až 8 °C. Slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu (Nový rok):
Oblačno až polojasno. Během odpoledne od západu ubývání oblačnosti, večer až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihovýchodě území až 6 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý západní až jihozápadní 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Postupně od severozápadu oblačno až zataženo, místy déšť, na horách a později od středních poloh sněžení. V závěru období většinou oblačno. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, postupně -1 až +3 °C.

Loading...
reklama