Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí se změní. Pondělí bude nejteplejším dnem, pak se na delší čas ochladí

Jarní počasí
Jarní počasí
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Záchvěvy teplého jarního počasí se po dnešku na nějaký čas odmlčí. Teploty klesnou, v noci bude pod nulou a ve vyšších polohách může i sněžit, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Meteorologové popsali, že přes Česko přejde na začátku týdne k jihovýchodu studená fronta, za kterou začne nad naše území proudit studený a vlhčí vzduch od severozápadu, respektive od severu. 

Nejteplejším dnem celého týdne tak bude pondělí, kdy budou teploty ještě místy atakovat dvacítku. Na jihovýchodě bude kolem 19 °C, ve zbytku země dosáhnou maxima 17 °C. V úterý už vystoupají jen na 13 °C. V druhé polovině týdne budou nejvyšší teploty ještě nižší, a to v rozmezí od 6 do 11 °C.

Přibude také srážek, často bude oblačno až zataženo. Na horách, konkrétně v polohách nad 800 metrů, může i sněžit. V noci mohou minimální teploty při uklidnění větru klesat pod bod mrazu až k -2 °C.

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy