reklama

Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. V květnu bude také podle ČHMÚ přetrvávat sucho.

Příští čtyři týdny přinesou jako celek teploty odpovídající dlouhodobým průměrům pro toto období. Zvláště příští týden ale bude chladný. Ranní teploty se budou pohybovat podle meteorologů od šesti stupňů až po nulu. Až do konce týdne se tak mohou objevit přízemní mrazíky. Denní teploty mohou klesnout hlavně v první polovině týdne až na devět až 13 stupňů. Až koncem týdne by mohly vystoupat na 22 stupňů Celsia.

Česko se v poslední době potýká se suchem a podle meteorologů moc vody nenaprší ani tento měsíc. "Všeobecně sušší charakter počasí bude pokračovat i v květnu. Na začátku očekáváme minimum srážek a během května se týdenní úhrny budou postupně zvyšovat. Více srážek by mohlo spadnout v závěru měsíce," sdělili pracovníci ČHMÚ.

Předpověď na neděli (00-24):
Převážně oblačno, místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Večer ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na jihovýchodě až 17 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Polojasno, ojediněle přeháňky, během dne postupně od západu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný západní, postupně severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Oblačno až zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Později v Čechách od západu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na severozápadě až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na východě a jihovýchodě kolem 15 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na středu (00-24):
Oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky. Na severu a východě zpočátku oblačno až zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:
Skoro jasno až polojasno, přes den přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty zpočátku 13 až 17 °C, postupně 18 až 22 °C.

reklama