"V zesilujícím severozápadním proudění přejde v pondělí přes naše území studená fronta. Za ní se bude v nočních hodinách od severozápadu rychle ochlazovat a déšť přejde ve sněžení," uvedli meteorologové. 

Sníh bude padat od 02:00 hlavně v Ústeckém a Libereckém kraji. Kolem 06:00 se k němu na jihu Čech, v Pardubickém kraji, na Vysočině a dále v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji přidá vítr o síle až 70 kilometrů v hodině.

Meteorologové očekávají komplikace v dopravě, lidé by měli být opatrní při cestách autem, na čerstvé sněhové pokrývce i při chůzi. Kvůli větru by měli zajistit volně umístěné předměty. Nedoporučují se hřebenové túry.

V pondělí bude zataženo a oblačno, zpočátku místy, postupně na většině území déšť přecházející ve sněžení. Během dne od severozápadu přechod k proměnlivé oblačnosti většinou se sněhovými přeháňkami. V Čechách ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na západě a severu Čech až -1 °C.

Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na jihovýchodě až 9 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C a během dne ochlazování. Slabý západní až jihozápadní vítr do 4 m/s se bude měnit na čerstvý severozápadní až severní 6 až 11 m/s, zejména ve východní polovině území přechodně silný s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách až 30 m/s (110 km/h). Večer bude vítr částečně slábnout.

reklama