Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Vítr v Čechách zesílí. Výstraha platí až do úterý

Vítr, ilustrační fotografie.
Vítr, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Úvod týdne nepřinese jen výrazné ochlazení způsobené přechodem studené fronty. Zesílí také vítr, upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V nárazech má dosahovat rychlosti přes 65 kilometrů za hodinu. 

"V pondělí večer bude od západu zesilovat západní vítr, který bude zejména v noci na úterý v Čechách dosahovat v nárazech místy přes 65 km/h. V západní polovině Čech v úterý přes den vítr opět zesílí a nárazy budou dosahovat místy přes 65 km/h. Vítr bude později odpoledne slábnout," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Výstraha se bude od dnešního večera do zítřejšího rána týkat celých Čech a Vysočiny. Během úterního dne bude platit už jen pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Ústecký, Liberecký a Jihočeský kraj. 

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy