Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

První předpověď na příští víkend. Situace bude jiná než dnes

Zámek Lednice, jaro
Zámek Lednice, jaro
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Česko se nachází uprostřed víkendu, který provází velmi výrazné ochlazení. Dnešní maxima budou mít hodnoty jen několik stupňů nad nulou. Za týden bude situace jiná. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Podle výhledu meteorologů se během příštího víkendu očekávají výrazně vyšší teploty než dnes. Maxima mohou dosáhnout až 16 °C. Počasí se mezi dalším pátkem a nedělí promění i na pohled. Zprvu bude oblačno až zataženo, může i pršet. Postupně ale má ubývat oblačnosti i srážek.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během období ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C.

Témata:  počasí jaro ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

20. června 2026 9:05

Muradov má jasný vzkaz: Z České republiky neodjede a nikdo ho nevyhodí

Zápasník Makhmud Muradov vzkázal svým kritikům, že z České republiky neodjede a nikdo ho nevyhodí. Bojovník, který se stal jednou z hlavních tváří nové organizace G MMA vedené Jakubem Jírou, tak reagoval na pochybnosti o svém právu pobývat v zemi. Pro Muradova znamenal přechod do nové organizace velký krok, přičemž se netají tím, že za ním stojí vysoká finanční odměna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy