reklama

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Západní až jihozápadní vítr s nárazy 55 až 70 kilometrů v hodině doprovodí frontální systém postupující od západu. Podle meteorologů může lámat větve a poškozovat stromy a způsobit menší škody na budovách a komplikace v dopravě. Lidé by měli zajistit okna, dveře, zabezpečit skleníky a být opatrní při pohybu venku. Na horách by lidé neměli chodit na hřebeny.

Výstraha platí od půlnoci do pátečních 16:00 pro Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský a Pardubický kraj, Vysočinu a Moravskoslezský kraj. Ve středních Čechách meteorologové čekají silný vítr v oblasti Benešova, Čáslavi, Dobříše, Hořovic, Kolína, Kutné Hory, Příbrami, Sedlčan, Vlašimi a Votic, v Olomouckém kraji kolem Jeseníku, Konice, Litovle, Mohelnice, Šternberka, Šumperka, Uničova a Zábřehu.

V noci na pátek se v Česku oteplí. Během dne ustanou déšť a přeháňky a teploty mohou vystoupat až na 14 stupňů Celsia, na severovýchodě na 11 stupňů.

Předpověď na sobotu (00-24):
Zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno. Místy občasný déšť nebo přeháňky, na horách srážky i četnější. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, ve východní polovině území místy až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno s občasným deštěm, na horách i trvalým. Na severu v polohách nad 1000 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (50 až 70 km/h).

Loading...

1 komentář (Poslední 31.01. 14:07) Napište svůj názor

reklama