Bouře dosáhla pevniny na poloostrově Izu na východě Japonska. V okolí města Šizuoka bylo kvůli možným sesuvům vyzváno k evakuaci 72.000 lidí. Narušená letecká doprava postihla 11.800 lidí.

V devět večer místního času (14:00 SELČ) mířila bouře na severovýchod podél Narity u Tokia rychlostí 35 kilometrů za hodinu, přičemž v jejím středu vítr dosahoval rychlosti 108 kilometrů v hodině.

Podle agentury Kjódó zrušila společnost All Nippon Airways 108 letů, což postihlo 11.800 lidí. Bez proudu zůstalo v okrese Šimizu 1200 domácností a dalších 2200 na jiných místech. Mezi Šizuokou a Kakegawou ráno nejezdily rychlovlaky, což ovlivnilo cestovní plány 92.000 lidí.

Bouře Maeri míří na sever a očekává se, že bude pokračovat v severní trajektorii a později se stočí na východ nad Tichý oceán.

Vítr byl na některým místech velmi silný - ve městě Hamamacu srazil k zemi staršího muže, který začal krvácet.

"Bojím se sesuvů," řekla Takuko Kuritaová, která se s rodinou evakuovala v Šizuoce do místní tělocvičny.

Japonská média zveřejnila záběry stoupajících hladin řek, které téměř zaplavují mosty, a zachytila lidi prchající ulicemi měst s deštníky.

Sever Japonska se v poslední době potýká se silnými dešti, a tudíž se obavy ze sesuvů bahna zvyšují. Očekává se ale, že lijáky v neděli ráno v okolí Tokia zeslábnou.

Loni způsobil silný déšť sesuv půdy v letovisku Atami v centrální části země. O život přišlo 27 lidí. V roce 2018 si záplavy na západě Japonska vyžádaly více než 200 životů.