Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku hrozí kvůli suchu požáry, výstraha platí až do odvolání

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Hasiči Praha

Sucho trápí v závěru května především severozápad Česka. Meteorologové proto dnes vydali výstrahu před požáry a upozornili, že víkend přinese slunné počasí beze srážek. Nebezpečí tak ještě vzroste.

Výstraha je platná od pátečního poledne do odvolání pro Prahu, Karlovarský a Ústecký kraj a také okresy Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Mělník, Neratovice, Rakovník a Slaný ve Středočeském, Kralovice, Nýřany, Plzeň, Stod, Stříbro a Tachov v Plzeňském a Česká Lípa a Nový Bor v Libereckém kraji.

Meteorologové doporučují nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem a nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Lidé by se také měli řídit místními vyhláškami a zákazy ohledně sucha a nebezpečí požárů.

Témata:  počasí požáry ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 10:23

Izrael nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci

Izrael v pondělí nařídil obyvatelům Chán Júnisu na jihu Pásma Gazy další evakuaci. Údajně se mají schovat před „silovou operací“ proti Hamásu. Izraelský nálet v oblasti ještě téhož dne zabil několik desítek lidí. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy