Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vánoční předpověď počasí: Dočkáme se sněhu?

Vánoce
Vánoce
Foto: Pixmac

Budou letošní Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Nejnovější meteorologické modely ukazují, co nás už za pár dní čeká. A jestli se po letech konečně dočkáme zasněžených a bílých svátků.

Až v těchto dnech se dle meteorologů dostal Štědrý den do období, kam dohlédnou celosvětové meteorologické předpovědní modely. Pro milovníky svátků na sněhu ale mají špatné zprávy.

Meteoroložka Dagmar Honsová serveru prozradila, že ačkoliv bude v nadcházejících dvou týdnech dostatek srážek, nebudou sněhové. Až na výjimky se prý bude jednat o déšť nebo déšť se sněhem. Odpolední teploty budou relativně vysoko nad nulou, 24. prosince mohou šplhat až k šesti stupňům.

Milovníci sněhu musí vyrazit o Vánocích na hory, kde by sněžit mělo. Podle informací zmíněného webu od meteoroložky ale ani tam nebudou panovat ideální zimní podmínky.

Podle českých meteorologů jsou od začátku nového tisíciletí Vánoce na blátě běžné. Za posledních 20 let bylo na Štědrý den opravdu hodně sněhu naposledy v roce 2001, kdy místy leželo přes 50 cm sněhu a na horách až 140 cm. Celodenní mráz panoval naposledy v roce 2007.

Témata:  počasí Vánoce EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy