Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Varování meteorologů: Ledovka zasáhne Česko. Teploty klesly i pod -10 °C

Ledovka, ilustrační fotografie.
Ledovka, ilustrační fotografie.
Foto: Depositphotos

Nebezpečné projevy zimního počasí pokračují i během posledního listopadového víkendu. Od pátečního večera platí výstraha před ledovkou, která se tvoří kvůli teplotám pod nulou a mrznoucímu dešti. 

Nad Česko postupuje slábnoucí okluzní fronta, kterou doprovází déšť. Ten může být mrznoucí, proto existuje nebezpečí tvorby slabé ledovky. "Nejohroženější jsou místa, kde prší (a bude pršet) při záporných teplotách," upozornilimeteorologové v sobotu ráno na síti X. 

"Kolem 5. hodiny ranní bylo nad nulou na některých místech v západních a středních Čechách, jinde se teploty pohybovaly v širokém intervalu od -1 do -7 °C, na severovýchodě republiky při sněhové pokrývce dokonce i kolem -11 °C," informoval hydrometeorologický ústav. 

Odpoledne má déšť ustávat, zároveň se oteplí. Sobotní denní maxima vyšplhají až na 5 °C, na horách bude kolem nuly. Očekává se velká oblačnost, polojasno může být na severovýchodě republiky.

V platnosti zůstává výstraha před ledovkou, která se týká celých Čech. Skončí odpoledne, konkrétně v 15:00. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

4:00

Počasí do konce měsíce: Nezvyklé teplo končí, citelně se ochladí

Závěr března přinese do Česka výrazné ochlazení a návrat zimního počasí, zejména do východních částí republiky. Podle aktuálních předpovědí nás čekají dny plné srážek, které budou už od středních poloh sněhové. Zatímco v Čechách bude oblačnosti méně, Morava a Slezsko se musí připravit na citelný severní vítr a v horách i na novou sněhovou pokrývku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy