Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Víkendové počasí v Česku bude pod vlivem studené fronty. Má mrznout

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Právě začínající víkend definitivně ukončí pozdní babí léto, které vydrželo až do přelomu října a listopadu. Dnes ovlivní počasí v Česku studená fronta. Podle meteorologů ale slábne, takže denní maxima budou stále dosahovat dvouciferných hodnot. V noci však může mrznout, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou přejde v sobotu přes Česko slábnoucí studená fronta. Dnešní maxima dosáhnou 12 °C, ještě o dva stupně tepleji může být na jižní Moravě. Bude oblačno až zataženo, nelze vyloučit slabý déšť nebo přeháňky. K večeru má srážek a oblačnosti ubývat. 

Už noc uprostřed víkendu bude mrazivá. Teploty klesnou na -2 °C, při celonočním vyjasnění a uklidnění větru, zejména na východě a severovýchodě území, až na -4 °C. V neděli bude jasno až polojasno, nejvyšší teploty budou činit 10 °C.

Po přechodu studené fronty se bude přes střední Evropu přesouvat tlaková výše k východu. Po její zadní straně bude do Česka proudit teplejší vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, dodali meteorologové ohledně výhledu na další dny. 

Témata:  počasí podzim zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 9:35

Drama na nebi. Felix Slováček vyděsil rodinu, fanoušky i piloty

Jen krátce předtím, než uplynou tři měsíce od smrti všemi obdivované Anny Slováčkové, si lidé dělali obavy o jejího otce Felixe Slováčka. Toho totiž potkala náhlá zdravotní příhoda na palubě letadla. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační foto

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.