Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí je zpět. Na horách spadnou desítky centimetrů sněhu

Zimní počasí, ilustrační fotografie.
Zimní počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Do Česka se v dalších dnech v plné síle vrátí zimní počasí. Na horách bude sněžit tak vydatně, že mohou napadnout desítky centimetrů sněhu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Meteorologové zmínili, že po mnoha nadprůměrně teplých týdnech i s takzvaně letními dny přišlo období, které je chladnější, než je pro tuto roční dobu obvyklé. "Na horách se objevuje sněžení a i v nižších polohách se mohou přechodně vyskytnout sněhové vločky nebo krupky, zejména v intenzivnějších přeháňkách," uvedli na sociální síti X.

Na srážky nejbohatší má být podle předpovědi pátek a sobota. Očekávané přeháňky mají přinést potřebnou vláhu a také radost milovníkům zimního počasí na horách.

Podle meteorologů totiž bude vydatně sněžit. "Do sobotní půlnoci by mělo (zejména během srážkové epizody v pátek) napadnout na hřebenech nejvyšších hor i několik desítek cm nového sněhu. Nejvíce patrně na Šumavě a v Krkonoších - možná i kolem 30 cm. V sobotu navíc bude během dne sněžit i dál," napsali meteorologové na síti.

"Pokud se o víkendu chystáte do hor, počítejte, že na hřebeny se vrátila zima v plné síle," dodal ústav. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 14:50

Američané jsou prý připraveni uznat Krym jako součást Ruska

Američané jsou v rámci mírové dohody mezi Ruskem a Ukrajinou připraveni uznat Krym za ruské území. Informovala o tom agentura Bloomberg, která se odvolává na zdroje obeznámené s průběhem jednání. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Do Česka se ženou první letošní bouřky

Nedělní ráno přineslo do některých oblastí Česka zejména mlhy, které se nejčastěji vyskytovaly v povodí řek Vltavy a Berounky. Postupně se ale situace vyjasňuje a většina území hlásí jasno nebo téměř jasno. Počasí tak zatím zůstává příznivé a přívětivé pro velikonoční výlety i tradiční pomlázku. Odpoledne by se teploty v nižších polohách měly vyšplhat až k 22 °C.