Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí je zpět. Na horách spadnou desítky centimetrů sněhu

Zimní počasí, ilustrační fotografie.
Zimní počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Do Česka se v dalších dnech v plné síle vrátí zimní počasí. Na horách bude sněžit tak vydatně, že mohou napadnout desítky centimetrů sněhu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Meteorologové zmínili, že po mnoha nadprůměrně teplých týdnech i s takzvaně letními dny přišlo období, které je chladnější, než je pro tuto roční dobu obvyklé. "Na horách se objevuje sněžení a i v nižších polohách se mohou přechodně vyskytnout sněhové vločky nebo krupky, zejména v intenzivnějších přeháňkách," uvedli na sociální síti X.

Na srážky nejbohatší má být podle předpovědi pátek a sobota. Očekávané přeháňky mají přinést potřebnou vláhu a také radost milovníkům zimního počasí na horách.

Podle meteorologů totiž bude vydatně sněžit. "Do sobotní půlnoci by mělo (zejména během srážkové epizody v pátek) napadnout na hřebenech nejvyšších hor i několik desítek cm nového sněhu. Nejvíce patrně na Šumavě a v Krkonoších - možná i kolem 30 cm. V sobotu navíc bude během dne sněžit i dál," napsali meteorologové na síti.

"Pokud se o víkendu chystáte do hor, počítejte, že na hřebeny se vrátila zima v plné síle," dodal ústav. 

Témata:  počasí zima ČHMÚ

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy