Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí se vrací. O víkendu Česko zasype sníh

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

O víkendu se do Česka vrátí husté sněžení. Podle ČHMÚ.cz místy hrozí i sněhové jazyky.

Předpověď na sobotu:

Proměnlivá, převážně velká oblačnost, místy, v severovýchodní polovině území četnější sněhové přeháňky, na severu a severovýchodě později převážně zataženo se sněžením, i trvalejším. V jihozápadní polovině území postupně srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C.

Mírný západní, postupně severozápadní vítr 3 až 7 m/s, během dne přechodně místy s nárazy kolem 15 m/s. Na horách na severu a severovýchodě se budou tvořit sněhové jazyky, postupně místy i závěje.

Předpověď na neděli (00-24):

Oblačno až zataženo, místy, zejména na jihozápadě až polojasno. V severovýchodní polovině místy, jinde jen ojediněle sněhové přeháňky nebo sněžení, na severu a severovýchodě zpočátku sněžení četnější. K večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C.

Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout. Na horách na severu a severovýchodě se budou tvořit sněhové jazyky, zpočátku místy i závěje.

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

8:20

Mrtví a desítky zraněných. Rusko vyšetřuje tragickou vlakovou nehodu

Tragická železniční nehoda se stala v noci ze soboty na neděli v ruské Brjanské oblasti u hranic s Ukrajinou. Nejméně sedm lidí zemřelo a další desítky cestujících se zranily, když vlak narazil do zříceného mostu. Není v tuto chvíli zcela jasné, co způsobilo pád konstrukce. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy