reklama
Nejlepší životabudič. Kdy nás káva dokáže nakopnout? - anotační obrázek
Nejlepší životabudič. Kdy nás káva dokáže nakopnout?

Odborné studie prokázaly, že většina párů, které jsou po narození prvního dítěte nešťastné, o deset let později překypují partnerskou spokojeností. Celkem spolu tak zůstává až sedm z deseti párů, které prošly vztahovou krizí.

Ukázal to průzkum společnosti Marriage Foundation, který zjistil, že až 68 procent párů je po deseti letech od krize šťastných. 27 procent z nich se označilo za velmi šťastné.

Průzkum ale ukázal i stinné stránky partnerského soužití. Děti narozené v dnešní době mají jen 50% šanci, že budou aspoň do 15 let vyrůstat s oběma rodiči. "Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je setrvávání v nešťastném manželství ta nejlepší věc, kterou můžete udělat," vysvětluje Herry Benson z Marriage Foundation.

Odborníci se shodují, že krizovým obdobím prochází většina manželství, a pokud ve vztahu nedochází ke zneužívání, násilí nebo jiným vážným problémům, páry by se měly pokusit trable vyřešit.

Právě to totiž vede k tomu, že jsou spolu v budoucnu velmi šťastní. Je například velmi důležité, aby spolu partneři trávili večery, to je podle odborníků významným předpokladem soudržnosti.

Tvrzení, že partnerské problémy se po letech ještě více prohloubí, je podle expertů na vztahy mýtus. Lidé, kteří žijí ve 20 a víceletém partnerství, potvrzují, že na vztahu museli pracovat obě strany. Ne vždy měl sice vztah harmonický průběh, ale vyplatilo se to. Alespoň ve většině případů.

– Globe24.cz

0 komentářů Napište svůj názor

reklama