reklama

Na vyčištění koberce nemusíte najímat žádných profesionály, ani kupovat drahé přípravky, které často vůbec nefungují. Stačí, když si připravíte směs ze surovin, které najdete doma v šuplínu, nanesete ji na koberec, počkáte 20 minut a nakonec vše vysajete. Buďte si jistí, že s těmito radami koberce vyčistíte coby dup a na Štědrý den tak budou vypadat jako nové.

Sůl a soda

Na skvrnu nebo znečištěnou část naneste směs obyčejné soli a sody. Počkejte 20 minut a koberec vysajte. Tato směs je skvělým bojovníkem proti malým mastným nečistotám, kterou znají hospodyňky po celém světě. Oblíbená je tato metoda především díky tomu, že je levná a efektivní.


Vinný ocet

Stačí rozpustit 20 mililitrů octu v 1 litru vody. Do roztoku namočte čistý hadr a vytřete s ním koberec. Počkejte 20 minut a koberec otřete suchým hadříkem. Nakonec ho vysajte. Tímto postupem můžete koberci navrátit jeho původní vzhled a rozzářit jeho barvy.

Čajové lístky

Tmavé koberce jsou praktičtější, protože na nich nejsou tolik vidět skvrny či zvířecí chlupy. Ale i přesto potřebují péči. Když už na nich najdete fleky, zkuste je vyčistit čajem. Slyšíte správně. Uvařte si zelený čaj, přeceďte ho a lístky, které vám zůstanou v sítku nasypte na špinavé místa na koberci. Počkejte, dokud úplně neuschnou a poté je vysajte.

Zapomeňte na tvrdé kartáče

Na koberce byste neměli používat tvrdé drátěné kartáče. Nejenže poškozují strukturu a vlákna koberce, ale místo toho, aby skvrny odstranily, je rozptýlí do koberce. Když se rozhodnete koberec kartáčovat, použijte raději kartáč s měkkými štětinami.

Jak vidíte, čištění prostřednictvím zmíněných postupů a technik je levné, jednoduché a efektivní a navíc na něj nemusíte použít žádné chemikálie.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama