domácnosti

Ilustrační foto

Pojištění pro vaši domácnost: Proč je důležité a proč si ho nesplést s pojištěním nemovitosti?

Revue

Komerční sdělení - Domov má být místem, kam se každý den rádi vracíme, cítíme se tam bezpečně a máme tam nejen ty nejbližší osoby, ale také věci, na kterých nám záleží a život bez nich si nedovedeme představit. Možná je máme jen proto, že chceme, možná nám život mají zjednodušit. Máte obavy, že o ně a investici do nich přijdete? Pojistěte si svou domácnost!

HT Dveře

Pozor na výběr vchodových dveří do domu

Revue

Komerční sdělení - Potřebujete vybrat nové vchodové dveře do domu? Nemusí to být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Na prvním místě totiž není vzhled, jak si stále velké množství lidí myslí. Dveře musí především plnit svou funkci a 100% chránit vaši domácnost před kýmkoliv, kdo by vám mohl chtít způsobit potíže. Z toho důvodu byste neměli sáhnout po prvních dveřích, které uvidíte, ale pečlivě vybrat vchodové bezpečnostní dveře do domu.

domácnosti

Na 65 procent Čechů má pojištěnou domácnost, většina na malou škodu

Domov

Pojištěnou domácnost má 65 procent Čechů, 55 procent chrání pojištěním svou nemovitost. Třetím nejčastěji sjednaným pojištěním je životní pojištění, které má každý druhý Čech. Dalších 44 procent se pak pojištěním finančně chrání pro případ úrazu, vyplývá z průzkumu, který pro České asociaci pojišťoven uskutečnila agentura SC&C počátkem května mezi 1023 respondenty.

domácnosti

Sazby hypoték stouply na 5,8 pct, objem klesl meziměsíčně o 15 procent

Byznys

Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték v srpnu vzrostla na 5,76 procenta z červencových 5,42 procenta. Průměrná sazba je tak nejvyšší od začátku roku 2010. Banky a stavební spořitelny poskytly hypoteční úvěry za deset miliardy korun, což je proti červenci pokles o 15 procent.

domácnosti

Domov

Zhoršení materiálních podmínek čeká nejvíc lidí za deset let

Zhoršení materiálních podmínek své domácnosti očekává v letošním roce polovina Čechů. Je to nejvyšší podíl od ledna 2012. Zároveň 51 procent dotázaných hodnotí životní podmínky svých domácností jako dobré, což je stejný podíl jako před rokem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Nákupy, ilustrační fotografie

Výdaje domácností za potraviny rostly loni v 2. pololetí o 8,5 procenta

Byznys

Výdaje domácností rostly ve druhé polovině roku 2021 meziročně u zásadních položek více, než je oficiální míra inflace. Za potraviny lidé vydali o 8,5 procenta více, za náklady spojené s bydlením o 16,1 procenta více. Vyplývá to z dat ze srovnání struktury výdajů uživatelů bankovnictví Creditasu. Meziroční inflace loni v prosinci stoupla na 6,6 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu od září 2008.

Ilustrační fotografie.

Průzkum: Úspory na nečekané výdaje má 71 procent domácností, meziročně méně

Domov

Úspory na nečekané výdaje nebo pro případ zhoršení své ekonomické situace má 71 procent českých domácností, meziročně o dva procentní body méně. Výrazně více domácností má ale úspory vyšší než dříve. Vyplývá to z průzkumu, který pro správce pohledávek KRUK vypracovala agentura STEM/MARK loni v říjnu mezi 1000 respondentů.

Ilustrační foto

Průzkum: Na 82 procent Čechů čeká letos růst nákladů na domácnost

Domov

Na 82 procent Čechů předpokládá, že se jim v letošním roce stoupnou náklady na domácnost. Více než polovina ale nepočítá s růstem svých příjmů. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila agentura STEM/MARK pro společnost Home Credit na přelomu listopadu a prosince mezi 510 respondentů.

Energetika, ilustrační fotografie

Byznys

Průzkum: Významný dopad zdražení energií čekají dvě pětiny domácností v ČR

Téměř dvě pětiny domácností v Česku očekávají významný dopad růstu cen energií do svých rozpočtů. Snížením jiných výdajů plánuje reagovat 35 procent, čtyři procenta předpokládají drastické dopady s potřebou pomoci od státu. Víc než pětina Čechů se domnívá, že zdražování energií je přechodné, dvakrát tolik lidí růst cen považuje za dlouhodobý jev. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost ABB mezi víc než tisícovkou dotázaných.

Karel Havlíček

Domácnostem bude odpuštěn poplatek za OZE, maximálně 1500 korun za rok

Domov

Domácnosti nebudou od příštího roku platit poplatek za obnovitelné zdroje do výše průměrné spotřeby tří megawatthodin, jde o částku maximálně 1500 korun za rok. Vláda to na dnešním zasedání schválila, oznámil na tiskové konferenci vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Stát na specifickou podporu vyčlení maximálně osm miliard korun. Vláda tímto krokem reaguje na rostoucí ceny elektřiny.

Vánoce

Jak si na Vánoce vyzdobit byt? Frčí retro i nejmodernější technologie

Byznys

Zájem o vánoční osvětlení a ozdoby v Česku meziročně podle obchodníků opět vzrostl. Češi jsou za ně ochotni utratit každým rokem více peněz, letos mezi 200 až 1000 Kč, shodují se prodejci. K trendům letošního roku patří dekorativní LED osvětlení rozšířené o možnost ovládání pomocí mobilní aplikace, nebo bez napájení do elektrické sítě. Styly ve výzdobě jsou ale různé - od tradičního s červenou, zelenou a zlatou barvou až po moderní a bílé Vánoce ve stylu mrazivá pohádka.

Ilustrační fotografie

Údaje ČNB tvrdí, že dluhy českých domácností u bank stouply

Domov

Dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen v říjnu meziměsíčně stouply zhruba o 9,6 miliardy korun na více než 1,731 bilionu Kč. Ve srovnání s loňským říjnem byly vyšší o 97,1 miliardy korun. Zadlužení nefinančních podniků vzrostlo proti září asi o 3,7 miliardy korun na 1,157 bilionu korun, meziročně bylo vyšší o 25 miliard korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

televize

Domov

DVB-T2 znamená další výdaje pro české domácnosti

Televizní vysílání má za sebou v České republice více než 60 let historie, během nichž se diváci dočkali řady technických novinek. Některé téměř nezaznamenali, jiné - jako třeba zavedení barevného vysílání v 70. letech - jim přinesly mnohem lepší zážitek ze sledování. Poslední dekády se nesou ve znamení digitálního vysílání, na které před osmi lety museli přijít všichni, kdo přijímají televizi prostřednictvím pozemních vysílačů. A nyní přichází jeho druhá fáze.

Ilustrační foto

Co si o ekonomice myslí Češi? Znepokojivý průzkum

Byznys

Současnou ekonomickou situaci Česka hodnotilo v říjnu jako dobrou 52 procent občanů, 12 procent ji vnímá jako špatnou a 35 procent ji nemá ani za dobrou, ani za špatnou. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd (CVVM). Podíl příznivého hodnocení tak zůstal na maximu zaznamenaném letos v lednu a znovu v září, negativní hodnocení je poněkolikáté na minimu. CVVM začalo tuto statistiku zjišťovat v roce 1999.

Ilustrační foto

Domácnosti ve světě chudnou, Češi naopak zbohatli

Byznys

Celkové bohatství domácností loni celosvětově nepatrně kleslo, a to ve vyspělých i v rozvojových zemích. Zmenšilo se o 0,1 procenta. Tento trend se ČR vyhnul a bohatství českých domácností vzrostlo o 4,4 procenta. Češi zůstávají nejbohatší ze zemí bývalého východního bloku, jsou v průměru dvaapůlkrát bohatší než Slováci. V žebříčku si proti loňsku polepšili na 25. místo.

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy