Komerční sdělení - Domov má být místem, kam se každý den rádi vracíme, cítíme se tam bezpečně a máme tam nejen ty nejbližší osoby, ale také věci, na kterých nám záleží a život bez nich si nedovedeme představit. Možná je máme jen proto, že chceme, možná nám život mají zjednodušit. Máte obavy, že o ně a investici do nich přijdete? Pojistěte si svou domácnost!
Pojištění domácnosti je možná to poslední, na co myslíte, když si pořizujete nové bydlení. Mnohem důležitější je si to bydlení zařídit, zútulnit a mít tam ty nejbližší osoby. Když vás pak vykradou nebo vám dům vytopí přívalový déšť, spíláte sami sobě, jak jste na takovou věc, jako je pojištění, mohli zapomenout. I když si myslíme, že jsme v bezpečí a našemu domovu nic nehrozí, opak je bohužel pravdou. Každý den se stane celá řada věcí, riziko škody v domácnosti tak je poměrně vysoké.
Pojištění domácnosti si nepleťte s pojištěním nemovitosti
Rozhodli jste se, že svoje bydlení pojistíte? Gratulujeme ke správnému rozhodnutí. Směle do toho. Když se pustíte do výběru té pravé pojistky, měli byste vědět, jak vybrat tu pravou a že byste se měli vyvarovat jednoho z nejčastějších omylů, ke kterému často dochází. Ptáte se jakému? Mnozí si pletou pojištění domácnosti s pojištěním nemovitosti. Jde ale o dvě rozdílné věci.
Pojištění domácnosti chrání její vybavení
Když se řekne domácnost, myslí se tím vnitřní vybavení vašeho bytu nebo domu, pojištění se tak vztahuje na to, co jste si do něj pořídili. Chrání tedy movité věci jako je nábytek, elektronika, klenoty, knihy, sportovní vybavení, věci osobní potřeby, cennosti, peníze apod. kromě toho se může vztahovat i na takzvané stavební součásti, kterými se myslí třeba plovoucí podlaha, obklady stěn a stropů nebo kuchyňská linka.
Víte, že pod pojištění domácnosti mohou spadat nejen prostory v domě, ale i mimo něj, například půda nebo sklep? Důležité je také správně sepsat majetek.
Proti čemu můžete domácnosti pojistit?
Pojištění domácnosti se vztahuje na celou řadu nepříjemností, kromě krádeže či vloupání také na:
- Škody způsobené živelnými riziky jako je požár, náraz vozidla, úder blesku, vytečení vody z akvária, zemětřesení, pád stromu apod.
- Škody vzniklé v důsledku vodovodních rizik, tedy situací, kdy dojde ke škodám na vybavení vaší domácnosti v důsledku vytopení.
- Spolu s pojištěním domácnosti si můžete sjednat i další připojištění, třeba pojištění proti rozbití oken nebo posprejování fasády.
- Součástí pojištění domácnosti často bývá i pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. Není to vždy pravidlem, proto si prostudujte pojistnou smlouvu, tohle pojištění se totiž hodí vždy. Ochrání vás pro případ, že někomu jinému způsobíte vy nebo jiný člen vaší domácnosti neúmyslně škodu. Klasikou je v panelovém domě například vytopení sousedů, v obchodě můžete rozbít nějaké drahé zboží, jako cyklista zase způsobit dopravní nehodu. Díky pojištění občana jste pro všechny tyto případy chráněni.
Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu
Kromě pojištění domácnosti si můžete sjednat i pojištění nemovitosti. To se ale už nevtahuje na vybavení bytu, ale na stavbu jako takovou. Když vám vichřice třeba odnese střechu, pojištění domácnosti je vám k ničemu, potřebujete pojištění nemovitosti.
Víte, že jak pojištění domácnosti, tak pojištění nemovitosti, si můžete sjednat online? Stačí vám připojení na internet a pár minut času.
Témata: pr článek, domácnosti
Související
20. prosince 2024 12:42
20. prosince 2024 12:38
5. prosince 2024 17:43
26. listopadu 2024 9:07
26. listopadu 2024 9:03
7. září 2024 6:14